• Sąd Okręgowy w Warszawie XII Wydział Karny w sprawie o sygn. akt XII K 53/21, uprzednio prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie o sygn. akt PO II Ds. 68.2016, przeciwko Sebastianowi C., Marcie D., Dorowi L., Ibragimowi E., Kindze G., Reuvenowi H., Aleksandrowi H., Damianowi K., Agiti K., Konradowi N., Eyalowi P., Danielowi P., Marcinowi P., Radosławowi S., Marcinowi S., Karolinie W. i Davidowi T., oskarżonym o czyny polegające na braniu udziału nie później niż od stycznia 2014 r. do lipca 2016 r. w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie Polski mającej na celu prowadzenie bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi na platformach inwestycyjnych i popełnianiu oszustw na szkodę osób dokonujących inwestycji, tj. o czyny z art. 258 § 1 k.k. oraz o czyny polegające na dokonywaniu nie później niż od stycznia 2014 r. do lipca 2016 r. na terenie Polski w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oszustw w ramach prowadzonej działalności maklerskiej w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, tj. o czyny z art. 178 ustawy z 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi w zb. z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k. oraz o przestępstwo posiadania substancji psychotropowej, tj. o czyn z art. 62 ust. 1 ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, powiadamia pokrzywdzonych o terminie i miejscu rozprawy, która odbędzie się w budynku Sądu Okręgowego przy al. Solidarności 127, 00-898 w Warszawie 08 lutego 2024 r. o godz. 10.30 w sali 218, numer sali może ulec zmianie, wówczas zostanie podana na wokandzie, można ją również ustalić w sekretariacie wydziału. Stawiennictwo pokrzywdzonych jest nieobowiązkowe. Pokrzywdzony może być oskarżycielem posiłkowym, jeśli oświadczenie o tym złoży do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego, przy czym sąd może na podstawie art. 56 § 1 k.p.k. ograniczyć listę oskarżycieli posiłkowych jeżeli będzie to konieczne dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania [08.02.2024.]
  • Sąd Okręgowy w Warszawie VIII Wydział Karny zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych, że rozprawa w sprawie VIII K  134/23 dotyczącej oskarżonego Łukasz Jana Płachty (akt oskarżenia wniesiony przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku sygn. RP I Ds  2.19) odbędzie się w dniu 29/02/2024 r. o godz. 10:00 sala 203 (korytarz F, piętro II) i 22/03/2024 r. o godz. 10:00 sala 417 (korytarz A, piętro IV)  w tutejszym Sądzie przy al. "Solidarności" 127.

    Sąd informuje również, iż pokrzywdzony może wstąpić do sprawy w charakterze oskarżyciela posiłkowego, w tym celu należy złożyć wniosek przed otwarciem przewodu sądowego (odczytanie aktu oskarżenia przez oskarżyciela) pisemnie lub ustnie do protokołu.

    Nadto Sąd zawiadamia o treści art. 387 k.p.k.

    Art. 387 [Dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej]

    § 1. Do chwili zakończenia pierwszego przesłuchania wszystkich oskarżonych na rozprawie głównej oskarżony, któremu zarzucono przestępstwo zagrożone karą nieprzekraczającą 15 lat pozbawienia wolności, może złożyć wniosek o wydanie wyroku skazującego i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego, orzeczenie przepadku lub środka kompensacyjnego bez przeprowadzania postępowania dowodowego. Wniosek może również dotyczyć wydania określonego rozstrzygnięcia w przedmiocie poniesienia kosztów procesu. Jeżeli oskarżony nie ma obrońcy z wyboru, sąd może, na jego wniosek, wyznaczyć mu obrońcę z urzędu.

    § 1a. Przed uwzględnieniem wniosku o wydanie wyroku skazującego sąd poucza obecnego oskarżonego o treści art. 447 § 5.

    § 2. Sąd może uwzględnić wniosek o wydanie wyroku skazującego, gdy okoliczności popełnienia przestępstwa i wina nie budzą wątpliwości, a cele postępowania zostaną osiągnięte mimo nieprzeprowadzenia rozprawy w całości; uwzględnienie wniosku jest możliwe jedynie wówczas, gdy nie sprzeciwia się temu prokurator, a także pokrzywdzony należycie powiadomiony o terminie rozprawy oraz pouczony o możliwości zgłoszenia przez oskarżonego takiego wniosku.

    § 3. Sąd może uzależnić uwzględnienie wniosku oskarżonego od dokonania w nim wskazanej przez siebie zmiany. Przepis art. 341 § 3 stosuje się odpowiednio.

    § 4.(uchylony)

    § 5. Przychylając się do wniosku, sąd może uznać za ujawnione dowody wymienione w akcie oskarżenia lub dokumenty przedłożone przez stronę.





NIEAKTUALNE
Warszawa, dnia 28.12.2023 r.

Dyrektor Sądu Okręgowego w Warszawie

OG-233-43/23

OGŁOSZENIE O NIEODPŁATNYM PRZEKAZANIU NA CZAS NIEOZNACZONY / DAROWIŹNIE ZUŻYTYCH SKŁADNIKÓW RZECZOWYCH MAJĄTKU RUCHOMEGO

Sąd Okręgowy w Warszawie, zgodnie z §2a ust.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa (t.j. Dz.U.2022, poz. 998 ze zm. ) informuje, że posiada składniki rzeczowe majątku ruchomego, które mogą być przedmiotem:

  1. Nieodpłatnego przekazania na pisemny wniosek zainteresowanych podmiotów określonych w §38 ust. 1 w/w rozporządzenia;
  2. Darowizny, która może być dokonana na pisemny wniosek podmiotów określonych w §39 ust. 1 w/w rozporządzenia. 

             W przypadku wykonywania przez jednostkę samorządu terytorialnego zadań publicznych z zakresu administracji rządowej nieodpłatne przekazanie składników rzeczowych majątku ruchomego służących do wykonywania tych zadań może nastąpić bez wniosku na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.

            Przy podejmowaniu decyzji o zagospodarowaniu zużytych składników rzeczowych majątku ruchomego przez nieodpłatne przekazanie lub darowiznę uwzględnia się, w pierwszej kolejności, potrzeby jednostek sektora finansów publicznych.

Ceny zostały określone na podstawie wartości rynkowej składników majątku z uwzględnieniem ich stanu zużycia.

Jednostki sektora finansów publicznych/podmioty zainteresowane składnikami majątku proszone są o złożenie - w terminie 7 dni od daty zamieszczenia ogłoszenia na stronie BIP - pisemnego wniosku na adres: Dyrektor Sądu Okręgowego w Warszawie al. „Solidarności” 127, 00-898 Warszawa. Wnioski można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: agnieszka.sujkowska@warszawa.so.gov.pl  lub składać osobiście w Oddziale Gospodarczym.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Sujkowska - tel. 22 440 80 94.

Załączniki:

- wykaz składników rzeczowych [xlsx]
- wniosek o nieodpłatne przekazanie/darowiznę [docx]
- klauzula informacyjna [pdf]




NIEAKTUALNE
Warszawa, dnia 14.12. 2023 r.


Dyrektor
Sądu Okręgowego w Warszawie

OG-233-43/23
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY ZBĘDNYCH / ZUŻYTYCH SKŁADNIKÓW RZECZOWYCH MAJĄTKU RUCHOMEGO

Sąd Okręgowy w Warszawie, zgodnie z §2a ust.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa (t.j. Dz.U.2022, poz. 998 ze zm. ) informuje, że posiada składniki rzeczowe majątku ruchomego, które mogą być przedmiotem sprzedaży.
Warunkiem sprzedaży wskazanych składników rzeczowych majątku ruchomego jest złożenie wniosku który  powinien zawierać:

  • imię i nazwisko lub nazwę firmy oraz adres wnioskującego;
  • nazwę i ilość wybranego składnika rzeczowego majątku, z podaniem numeru pozycji z wykazu.

W przypadku, gdy co najmniej dwóch wnioskujących będzie zainteresowanych tym samym składnikiem rzeczowym majątku ruchomego, decydować będzie data wpływu wniosku.
Ceny zostały określone na podstawie wartości rynkowej składników majątku z uwzględnieniem ich stanu zużycia.
Osoby/firmy zainteresowane kupnem składników majątku proszone są o złożenie – w terminie 7 dni od daty zamieszczenia ogłoszenia na stronie BIP - pisemnego wniosku na adres: Dyrektor Sądu Okręgowego w Warszawie al. „Solidarności” 127, 00-898 Warszawa.

Wnioski można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: agnieszka.sujkowska@warszawa.so.gov.pl  lub składać osobiście w Oddziale Gospodarczym.
Osoba do kontaktu: Agnieszka Sujkowska - tel. 22 440 80 94.

Załączniki:
- wykaz składników rzeczowych [xlsx]
- wniosek o sprzedaż [doc]
- klauzula informacyjna [pdf]


NIEAKTUALNE
Warszawa, dnia 06.12.2023 r.

Dyrektor Sądu Okręgowego w Warszawie

OG-233-44/23

OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY ZBĘDNYCH / ZUŻYTYCH SKŁADNIKÓW RZECZOWYCH MAJĄTKU RUCHOMEGO

Sąd Okręgowy w Warszawie, zgodnie z § 2a ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa (t.j. Dz.U.2022, poz. 998 ze zm.) informuje, że posiada składniki rzeczowe majątku ruchomego, które mogą być przedmiotem:

  1. nieodpłatnego przekazania na pisemny wniosek zainteresowanych podmiotów określonych
    w § 38 ust. 1 w/w rozporządzenia;
  2. darowizny, która może być dokonana na pisemny wniosek podmiotów określonych
    w § 39 ust. 1 w/w rozporządzenia.

W przypadku wykonywania przez jednostkę samorządu terytorialnego zadań publicznych z zakresu administracji rządowej nieodpłatne przekazanie składników rzeczowych majątku ruchomego służących do wykonywania tych zadań może nastąpić bez wniosku na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.

Przy podejmowaniu decyzji o zagospodarowaniu zużytych składników rzeczowych majątku ruchomego przez nieodpłatne przekazanie lub darowiznę uwzględnia się, w pierwszej kolejności, potrzeby jednostek sektora finansów publicznych.

Ceny zostały określone na podstawie wartości rynkowej składników majątku z uwzględnieniem ich stanu zużycia.

Jednostki sektora finansów publicznych/podmioty zainteresowane składnikami majątku proszone są o złożenie - w terminie 7 dni od daty zamieszczenia ogłoszenia na stronie BIP - pisemnego wniosku na adres: Dyrektor Sądu Okręgowego w Warszawie al. „Solidarności” 127, 00-898 Warszawa. Wnioski można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: ogosp@warszawa.so.gov.pl. lub składać osobiście w Oddziale Gospodarczym.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Sujkowska tel. 22 440 80 94

W załączeniu:

- wykaz składników rzeczowych [pdf]

- wniosek o sprzedaż [pdf]

- klauzula informacyjna [pdf]


NIEAKTUALNE
Warszawa, dnia 06.12.2023 r.


Dyrektor Sądu Okręgowego w Warszawie

OG-233-39/23


OGŁOSZENIE
O NIEODPŁATNYM PRZEKAZANIU NA CZAS NIEOZNACZONY / DAROWIŹNIE  ZUŻYTYCH SKŁADNIKÓW RZECZOWYCH MAJĄTKU RUCHOMEGO

Sąd Okręgowy w Warszawie, zgodnie z §2a ust.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa (t.j. Dz.U.2022, poz. 998 ze zm. ) informuje, że posiada składniki rzeczowe majątku ruchomego, które mogą być przedmiotem:

  1. Nieodpłatnego przekazania na pisemny wniosek zainteresowanych podmiotów określonych w §38 ust. 1 w/w rozporządzenia;
  2. Darowizny, która może być dokonana na pisemny wniosek podmiotów określonych w §39 ust. 1 w/w rozporządzenia. 

W przypadku wykonywania przez jednostkę samorządu terytorialnego zadań publicznych z zakresu administracji rządowej nieodpłatne przekazanie składników rzeczowych majątku ruchomego służących do wykonywania tych zadań może nastąpić bez wniosku na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.

Przy podejmowaniu decyzji o zagospodarowaniu zużytych składników rzeczowych majątku ruchomego przez nieodpłatne przekazanie lub darowiznę uwzględnia się, w pierwszej kolejności, potrzeby jednostek sektora finansów publicznych.

Jednostki sektora finansów publicznych/podmioty zainteresowane składnikami majątku proszone są o złożenie - w terminie 7 dni od daty zamieszczenia ogłoszenia na stronie BIP - pisemnego wniosku na adres: Dyrektor Sądu Okręgowego w Warszawie al. „Solidarności” 127, 00-898 Warszawa. Wnioski można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: agnieszka.kowalczyk@warszawa.so.gov.pl lub składać osobiście w Oddziale Gospodarczym.

 

Osoba do kontaktu: Agnieszka Kowalczyk - tel. 22 440 80 95

W załączeniu:

- wykaz składników rzeczowych {xlsx]
- wniosek o nieodpłatne przekazanie/darowiznę [doc]
- klauzula informacyjna [doc]