Elektroniczna skrzynka podawcza
Wersja strony w formacie XML
Aby skorzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie wskaż i kliknij link otwierający okno logowania do platformy ePUAP:
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej:
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy
adres: profil domyślny: /SRmstwwa/skrytka
profil ESP: /SRmstwwa/SkrytkaESP
UWAGA !!!
ePUAP nie dotyczy wniosków w postępowaniu rejestrowym
szczegółowe informacje na temat elektronicznego dostępu do KRS znajdują się pod tym linkiem:
https://ekrs.ms.gov.pl/
Elektroniczna skrzynka podawcza umożliwia składanie pism w formie dokumentu elektronicznego jedynie w sprawach, w których stosuje się ustawę z 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2020.256 j.t. z późn. zm), tj. skarg lub wniosków o udostępnienie informacji publicznej w trybie ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.2019.1429 j.t.ze zm.).
Informujemy, iż Sąd Rejonowy dla m.st.Warszawy w Warszawie z przyczyn technicznych nie dysponuje systemem teleinformatycznym o jakim mowa w art. 125 § 2¹ k.p.c. Obecnie nie ma możliwości wnoszenia do Sądu Rejonowego dla m.st.Warszawy w Warszawie pism procesowych w formie elektronicznej.
Pisma procesowe wniesione drogą elektroniczną za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP nie wywołują skutków prawnych, ponieważ nie spełniają warunków pism procesowych określonych w przepisach prawa regulujących procedury sądowe (art.126 k.p.c. i art. 119 k.p.k.). W związku z tym pismo winno być złożone w formie papierowej.
I
Możliwość wnoszenia pism w formie dokumentów elektronicznych do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy:
- dotyczy wyłącznie składania pism w rozumieniu Kodeksu postępowania administracyjnego (Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Dz.U.2020.256 j.t. z późn. zm.) na przykład w sprawach skarg i wniosków uregulowanych w Dziale VIII tej ustawy lub w sprawach dotyczących udostępniania informacji publicznej.
- nie dotyczy pism procesowych, w tym m.in. pozwów, wniosków i wszelkich oświadczeń.
II
W celu wniesienia pisma w formie dokumentu elektronicznego do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy niezbędne jest:
- posiadanie bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu,
- posiadania konta użytkownika na platformie ePUAP (założenie konta jest bezpłatne),
- wypełnienie formularza udostępnionego w ramach Elektronicznej Skrzynki Podawczej Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy na platformie ePUAP,
- W celu uzyskania dostępu do Elektronicznej Skrzynki Podawczej Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy na platformie ePUAP,
III
Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy:
- Dokumenty elektroniczne muszą być podpisane ważnym, kwalifikowanym podpisem cyfrowym.
- Całkowita wielkość dokumentów wraz z załącznikami nie może przekroczyć 3,5 MB.
- Dokumenty oraz załączniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.
- Akceptowane formaty załączników to:
- doc, rtf, txt, odt
- xls, ods, csv
- gif, tif, bmp, jpg
Komunikat dla interesantów Sądu Rejonowego dla m.st.Warszawy w Warszawie
Na platformie ePUAP zarejestrowane zostało konto o nazwie „Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie” o identyfikatorze użytkownika „cvtrj6077”. Zostało ono zarejestrowane z naruszeniem procedur uniemożliwiającym dostęp Sądu do zawartości tej skrzynki. Do czasu jego definitywnego zamknięcia zostało oznaczone jako „SKRZYNKA NIECZYNNA”. Skrzynkę otwarto 30 grudnia 2020 r. na skutek uzyskania poprzez Ministerstwo Cyfryzacji interwencyjnego dostępu. Do tego czasu wiadomości wysłane na tę skrzynkę nie były odbierane i odczytywane przez Sąd. Z uwagi na bardzo obszerną zawartość skrzynki, bieg korespondencji będzie nadawany sukcesywnie jednak z pewnymi zastrzeżeniami - korespondencja elektroniczna kierowana do akt postępowań sądowych, z uwagi na brak zachowania formy pisemnej, co do zasady nie będzie drukowana i nie będzie nadawany jej bieg. Nadawcy takiej korespondencji nie będą też otrzymywać na nią odpowiedzi.”