Realizując zapisy Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) uprzejmie informujemy że w Sądzie Okręgowym w Warszawie dostępne są następujące usługi wspierające komunikowanie się:
  • poczta elektroniczna, pod adresem boi@warszawa.so.gov.pl
  • Numery faksów dostępne na stronach internetowych sądu.
  • Listownie na adres:

Sąd Okręgowy w Warszawie

al. „Solidarności” 127
00-898 Warszawa
Wśród usług wspierających komunikowanie się zawartych w strukturze strony bip.warszawa.so.gov.pl znajdują się następujące udogodnienia:
  • wersja dla słabowidzących;
  • mechanizm zmiennej wielkości czcionki;
  • nawigacja po portalu za pomocą klawiatury. WIDEOTŁUMACZ
W Sądzie Okręgowym w Warszawie została uruchomiona usługa Wideotłumacza języka migowego, która gwarantuje osobom niedosłyszącym lub niesłyszącym stały dostęp do profesjonalnego tłumacza języka migowego za pośrednictwem Internetu.
Niesłyszący Interesant podczas wizyty w jednym z Biur Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Warszawie, czy Opiniodawczych Zespołów Sądowych Specjalistów będzie miał możliwość koordynowania własnych spraw osobiście, bez udziału pełnomocnika, w języku ojczystym (polski język migowy - PJM). Wprowadzone rozwiązanie umożliwi pracownikowi biura, czy ośrodka nawiązanie połączenia z tłumaczem za pośrednictwem specjalnego programu i kamery. Tłumacz za pośrednictwem urządzenia przenośnego (tablet) będzie porozumiewał się z osobą głuchą i z pracownikiem biura.
Osoba głucha może połączyć się również z tłumaczem języka migowego za pośrednictwem Internetu (on-line). Żeby to zrobić, należy kliknąć w obrazek (ikonkę) poniżej.WideotłumaczWówczas nastąpi połączenie wideo z tłumaczem, który przełoży zgłoszenie na język polski i przekaże je pracownikowi Biura Obsługi Interesantów.  
Usługa Wideotłumacza dostępna jest w godzinach urzędowania Sądu Okręgowego w Warszawie:
Poniedziałek: 8:30 – 18:00
Wtorek – Piątek: 8:30 – 15:30
Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem Wideotłumacza zgodny jest z treścią Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 grudnia 2015 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych.
http://wideotlumacz.pl/firma-przyjazna-gluchym-2 (MIEJSCA PRZYJAZNE GŁUCHYM)